Hakkında - İletişim - Kullanım Şartları - Gizlilik Politikası
© PvpServerler. Tüm Hakları Saklıdır
League Of Legends Güney Kore Ligi LCK Geçici Olarak Askıya Alındı
Coronavirüs'ü bütün şiddetiyle dünyanın bir çok bölgesinde ama özellikle virüs'ün çıkış bölgesi olan Asya'da yayılmaya ve insan sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay Çin ligi olan LPL, askıya alınmış ancak dün LAN üzerinden turnuvaların hakem kontrolünde devam etmesi kararı alınmıştı.

Coronavirüs'ü bir çok sektöre darbe vurmaya devam ederken bir organizasyonun durdurulma haberi'de League of Legends Güney Kore ligi olan LCK'den geldi. Geçtiğimiz son 1 hafta'da Güney Kore'de de hızla yayılmaya başlayan virüs espor'da ki etkisini de göstermiş oldu. Bugün yapılan bir açıklama ile 6 Mart 2020 tarihinden itibaren LCK maçları geçici olarak askıya alındı.

Lig maçlarının 6 Mart olarak belirlenmesinin sebebi ise 5 Mart'ta oynanacak olan maçlar ile birlikte sezon maçlarının yarısını tamamlanmış olacak olması. Maçların ne kadar süreyle askıya alındığı ise henüz açıklanmadı. Riot Games yapmış olduğu resmi bir duyuruyla bunun Coronavirüs'ün ilerlemesine bağlı olacağını belirtti.

Riot Games yapmış olduğu resmi duyuruda "Corona 19'un yaygınlaşması arttıkça, üyelerimizin güvenliğini sağlamak için LCK ve Challengers League'i geçici olarak durdurmaya karar verdiğimiz için gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz. Lig, Corona 19'un ilerlemesine bağlı olarak daha sonra yeniden açılacak. Umarım Corona 19 sessiz olur ve LCK'nın birçok hayranla birlikte olabileceği bir gün olur." dedi.
03/03/2020
21:54