Merhaba Hoşgeldiniz, Forumumuzun tüm özelliklerinden yararlanmak için kayıt olmanız gerekir kayıt olmak için Buraya Tıklayınız İyi Forumlar Dileriz..
Bu bildirimi reddet
VPS - VDS - Dedicated - Web Hosting Hizmeti Verilir.

Bu bildirimi reddet
Güncel Reklamlar, Oyun Tanıtımı, Oyun İle İlgili Teknik Paylaşımlar Hizmetinizde.

Bu bildirimi reddet
Reklam Alanı : reklam@pvpserverler.net - Kenzy#5555


Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Etiketler
yeni terimleri başlayanlar arms combat için

Combat Arms Terimleri Yeni Başlayanlar İçin
#1
Lightbulb 
Ace - Bir takım oyuncusu tek bir turda diğer bütün takım oyuncularını öldürdüğünde kullanılır.

AFK - "Away From Keyboard". Sıkça kullanılan bu terim oyuncunun bilgisayar dan uzakta olduğunu veya belirli bir süre oyuna bakamayacağının kısaltılmışıdır.

Aimbot - Oyun dosyalarına ek olarak program ve scriptler ile oyun içerisinde hack / illegal birşekilde oynayan kişiye denilir, özellikle aimbot illegal oyuncunun klavye ve mouse'yi hiç kullanmadan tamamen programın oyun içerisinde hareket etmesine denilir.

AP - Oyun içerisinde kalan veya mevcut olan enerjinizin kısaltılmışıdır, oyun içerisinde genelde What HP (Enerjin ne kadar kaldı) gibi veya (What AP) olarak kullanılır.

Ammo - Kısaca "Cephane" anlamınada gelen bu kelime oyun içerisinde genelde no ammo (mermi bitti) olarakta kullanılır.

AWP - Temel olarak, L96A1 nişancı tüfeğinin kısaltılmışıdır.

Black Market - Oyuncuların Özel ve modifiye edilmiş silah ve teçhizatları Nx Cash ile alabilecekleri bölüm.

Chams - Genelde bukalemun skil olarakta bilinir, oyuncular illegal programlar aracılığı ile duvar arkadasını görmeleri için kullanılır, yasal birşey değildir, ve bu tür illegal yapanlara "Chams" kelimesi de sık sık kullanılır.

Clan - Oyun içerisinde oyuncuların birleşerek oluşturdukları arkadaş takımına verilen isimdir.

Clutch - Genelde Search and Destroy, gibi karşılaşmalarda 5 v 2 - 2 v 1 gibi durumlarda yazılıyor fakat tam olarak ne için kullanıldığını anlayamadım bilen arkadaş konu üzerinde belirtirse burayı değiştiririz.

Crosshair - Chams kelimesinin bir başka versionudur, illegal oyuncu hiç kıpırdamadan saklandığı yerden bütün düşman oyuncuları illegal programlar ile öldüren kişiye yazılır bu kelimenin bir diğeride "Ghost hack" olarak oyun içerisinde yazılmaktadır.

CTF - "Capture the Flag" cümlesinin kısaltılmışıdır, oyun içerisinde bir bayrak kapma oyun modudur. Oyun içerisinde genelde 3 veya 7 point olarak yarışılır.

GF - "Good Fight". Cümlesinin kısaltılmış halidir, her iki taraf içinde övgü ve saygı anlamını taşır ayrıca iyi ve sert bir mücadele olduğunu da belirtir.

GG - "Good Game". Cümlesinin kısaltılmış halidir, GF ile benzerlik taşır "iyi oyundu" veya "güzel oyun" gibi anlamlara değinir nezaket çerçevesinde oyun bitişlerin de yazılır.

Glitching - Oyunun teknik hata ve özellikle Map problemlerini suistimal ederek illegal kullanan kişiye yazılır.

God Mode - Diğer illegal programlarla benzeri kullanılan bir tür, illegal kullanan oyuncunun silahından çıkan mermiler hedefe %100 olarak işleyerek ölmesine sebep olur, ayrıca bu illegal türünde HP 0 olsa dahi AP her zaman 100 dür, bu yüzden öldürülmelemezlerde, Nexon God mode açığını kapatmış gibi görünüyor en azdından yok denilebilecek kadar az olduğuna inanınıyorum bu illegal türünün.

Hacker - Oyun içerisinde her nekadar illegal kullanan tüm oyunculara yazılan bir terim olsada aslında oyunu diğer oyunculara karşı haksız bir avantaj sağlamak için üçüncü taraf programlar veya oyun kodunu değiştirmeyi kullanan kişidir. Yukarıda belirttiğim diğer illegal kullanan oyuncuların bir çogu lamer olarak tabir ettiğimiz kedine öz güveni olmayan kişilerdir yani "Hacker" lık ile uzaktan hiçbir bağlantısı yoktur yanlızca onların yaptığı programları kullanırlar.

HP - "Health Points" yada "Hit Points", kelimelerin kısaltılmışıdır, oyun içerisinde karakterinizin sağlık derecesini gösterir.

Newb - Oyuna yeni olan birisinin kısaltmasıdır, tecrübelisi sınırlıdır, veya oyun kontrolleri, haritalar hakkında bilgi, ve oyun biçimleri konusunda zayıftır. Bu, Noob'dan farklıdır.

Ninja - Aşırı derecede oyun içerisinde sinsi olanlara verilen addır, araziyi kullanarak düşmanının üzerinde avantaj sağlar, hızlı savaşır, hızlı hareket eder.

Ninja Defuse - SnD maçlarında meydana gelir, alfanın, bombayı aktif hale getirdiği zaman, Bravo'nun bir üyesi bomba ekilinceye kadar saklanır, daha sonra bombaya dosdoğru doğru hareket eder, ve düşmanların, uzaklaştığı bir zamanda bombayı imha eder, veya devre dışı bırakır.

Noob - Gevşekçe alışık bir terim, skorda negatif olan kişilere ve yalandan oynayan kişilerede denilebilinir, bu tür kişilere oyun birşey ifade etmez rasgele oynarlar , Noob'kelimesinin diğer versionları "Newb, n00b, neeb, narb, naps" kelimelerinide kapsar. Ayrıca bağzende oyunda yeni olan birisi içinde kullanılır.

OMG - "Oh My God". kelimesinin kısaltılmış halidir oyun içerisinde, öfke, hayal kırıklığı, mutluluk... vb. duygu dizinleri için kullanılır.

OPK - "Over Power Kill" veya "One Player Kill", veya "One Position Kill", kelimelerinin kısaltmalarıdır, oyun içerisinde illegal programlar sayesinde havada uçarak duvarlardan geçerek illegal kullanan ve oyuncuları bu yollar ile öldürenlere OPK denir.

Professional - Oyun içerisinde ortala becerinin üst seviyelerinde oynayan kişi veya kişilere verilen sıfattır, mükemmel bir takım çalışması ile oynarlar oyunun tüm yönlerini iyi bilen oyunculardır. Oyun içerisinde çoğunluk ile "Pro" olarakta yazılmaktadır.

Scrub - "Noob" kelimesine yakın bir ifadede kullanılır, düşük beceriyi ifade etmektir, ayrıca clanlar içinde kullanılan bir kelimedir oyun içerisinde çoğunlukla "scrub clan" olarak kullanılır, beceride düşüktürler ve üyelerinin rank seviyeleri düşüktür.


SnD - "Search and Destroy", kısaltması olarak kullanılır, Combat Arms'ta beğenilen oyun modlarından biridir, iki bomba yeri vardır, bir takım bombayı kurmaya çalışırken, diğer takım bomba kurmaya çalışanları öldürmeye veya kurulan bombayı imha etmeye çalışır, Clan savaşları arasında popüler bir moddur.
[Resim: STuIwo.png]
Alıntı ile Cevapla
Tarafından verilen teşekkürler:


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi